hlavicka
Aktuality O nás Historie Ročníky Trasy Psali o nás Poděkování Kontakt
1. ročník Běháme pro ... magnetickou rezonanci - 16. 9. 2010

2010Už jenom nádherné podzimní počasí, přispělo velkým dílem k úspěšnému průběhu této „staronové“ akce. Pro pravidelné účastníky se ve své podstatě nic nezměnilo, ale některé novinky snad rozhodně zaregistrovali. K „dlouholetým“ spolkům, (Orel, Sokol, ASPV, LSG), které pravidelně zajišťovaly doprovodný program, jsme chtěli našim občanům představit i nové místní organizace a jejich činnost. Jsme proto rádi, že naší nabídky nově, využil letohradský hokejbalový klub, který byl rozhodně příjemným doplněním celého odpoledne. Dále jsme nově doprovodný program doplnili o „kulturu“ a věříme, že vystoupení bubeníků Petra Oravce i skupiny Vejwrat se také líbilo. Navíc všichni účastníci obdrželi pamětní list, něco dobrého na zub a mohli se občerstvit u stánku pana Zářeckého z Nekoře. A jak to všechno dopadlo. Mezi 232 účastníky bylo vybráno 7 293,- Kč, město Letohrad přidalo 15 000,- Kč a tak jsme mohli panu MUDr. Jiřímu Řezníčkovi z Orlickoústecké nemocnice předat  šek, v hodnotě 22 293,- Kč, který bude připojen k veřejné sbírce na magnetickou rezonanci.


2. ročník Běháme pro ... invalidní vozík - 15. 9. 2011
2011Druhý ročník byl ročníkem novinek. Poprvé jsme běhali po zcela nové trase, která se tak definitivně dostala z dosahu komunikací a objevuje nám krásy našeho zámeckého parku a fantastické výhledy na Letohrad od Kaple sv. Jana Nepomuckého na Kopečku.
Jednoznačným tahákem tohoto ročníku byl ale doprovodný program, ve kterém se na našem Václavském náměstí objevilo mobilní hřiště na hokejbal. Turnaj mužstev letohradských škol tak mohl probíhat přímo v rámci naší akce. Mezi novými tvářemi se objevila firma EKO-KOM a.s., která je specialistou na třídění odpadů. A o jejich stánek byl také opravdu velký zájem. Dalším bodem programu bylo vyhodnocení výtvarné soutěže žáků a studentů letohradských škol. Vítězný návrh se stal předlohou oficiálního loga naší akce. Rovněž vystoupení skupiny Bafix bylo na jedničku, jen kdyby zůstalo více posluchačů. Tradiční spolky samozřejmě opět nechyběly. A jaký byl druhý ročník řečí čísel : Počet účastníků byl navýšen na 305 a společně se vybralo 10 568,- Kč, které byly předány na zakoupení nového invalidního vozíku do budovy letohradského zdravotního střediska.

3. ročník Běháme pro ... charitu - 13. 9. 2012
2012Doprovodný program třetího ročníku byl opět bohatý. Škoda jen, že počasí mělo jiný názor. Zakaboněná obloha s občasnými přeháňkami zapříčinila, že horkovzdušný balón firmy Balóny Litomyšl zůstal složený ve vaku. A tak samotná přítomnost balónového koše na náměstí, včetně pilota pana Jílka, musela přítomným divákům stačit. Nepříznivé počasí se také podepsalo i na délce vystoupení místní šermířské skupiny Balestra. K poslechu nám hrála skupina Žůžo Band. Tradiční místní spolky opět nezklamaly, stejně tak stánek EKO-KOMu. Navíc pro děti byl připraven na jednotlivých stanovištích malý kvíz, za jehož vyplnění získávali body. Vyplněné kartičky dětí šli do závěrečného slosování, jehož hlavní cenou byla letenka do balónu přítomné litomyšlské firmy. Stejnou možnost měli i dospělí, kteří za dobrovolný příspěvek do sbírky obdrželi slosovatelné kupóny, které byly na konci akce losovány. Šťastnými výherci se nakonec stali paní Božena Malá a Honzík Uhlíř. A jak to nakonec vše dopadlo: počet účastníků se opět mírně zvýšil na konečných 332, vybráno bylo pěkných 9 131,- Kč, které zamíříly do místní charity, která za ně svým ošetřovatelkám zakoupila zbrusu nové tlakoměry.

4. ročník Běháme pro ... DPS - 12. 9. 2013
2013Tradiční vystoupení malých mažoretek na úvod, tentokrát "obstaraly" jejich dospělé kolegyně z tanečního studia Ká a jejich sestava Zumby přítomné diváky doslova nadchla a některé i roztancovala. Lepší začátek jsme si nemohli přát. Své stanoviště na čtvrtém pokračování naší akce, měla jak místní charita, která byla obdarována v loňském roce, tak i Dům s pečovatelskou službou, pro kterou jsme "běhali" při této akci. Jejich stánky měli občanům přiblížit jaké poskytují služby a co vše mají ve své "náplni". K nim se přidaly staří známí, EKO-KOM a.s., Orlové a Sokolové. Rovněž spolek ASPV se svého úkolu u prezentace zhostil na výbornou. A stánek Českého červeného kříže z Ústí nad Orlicí také neměl o návštěvníky nouzi. Městská policie nám přijela ukázat svůj zbrusu nový vůz. Nováček ve spolcích - letohradský Spolek přátel vzduchoplavby, nakonec vůbec nedorazil pro velkou pracovní vytíženost svých členů. Tak snad někdy příště. I počasí nám ukázalo svoji lepší tvář a tak jsme mohli prožít krásné čtvrteční odpoledne a večer, za ladných zvuků skupiny Letrando.A ještě něco málo čísel : počet účastníků 333 a vybranná částka 7 107,- Kč

5. ročník Běháme pro ... Taušlovku - 11. 9. 2014
Předpověď počasí na druhý záříjový čtvrtek nevěstila zdaleka nic dobrého. I přesto že pořadatelé do poslední chvíle věřili, že se temná mračna nakonec letohradskému náměstí vyhnou, splnila se nevábná předpověď do posledního puntíku. A tak bohatý doprovodný program, který byl u příležitosti polokulatého ročníku připraven, musel být radikálně seškrtán. Ale i tak všichni účastníci, kteří se nezalekli doslova "psího" počasí a přišli svojí fyzickou účastí podpořit tuto akci, měli nakonec na co koukat. Dvě vystoupení tanečního studia Ká hned na úvod prokřehlé diváky alespoň trochu rozhýbala a zahřála. Svojí návštěvou nás také poctila výprava několika desítek dětí a dospělých z polských partnerských měst Bardo a Niemcza a tak jsme na pátém ročníku měli účast mezinárodní. Pod přístřešky se na svých stanovištích nakonec "schovali" dámy z Domu s pečovatelskou službou, letohradští modeláři, Pavel Fiala se svým malováním na obličej, Jana Kumpoštová se svými vlasovými kreacemi, Josef Pešek se svými historickými a kuriozními koly, Český červený kříž, ale hlavně účastník nejvzdálenější Ivan Křivánek ze Slavkova s výstavou svých dřevěných dresín. Spolek ASPV se svého úkolu u prezentace opět zhostil na výbornou. Velkého pódia nakonec využila dvě hudební uskupení mladá letohradská kapela Sekwenza a doslova hudební legenda skupina TONIC. K absolutní spokojenosti chybělo pouze jediné - poněkud přívětivější počasí. Tak snad někdy příště. Ale přesto všechno, hezký pohled nakonec na statistiku tohoto ročníku byl : počet účastníků 229 a vybranná rekordní částka 11 448,- Kč

6. ročník Běháme pro ... Centrum pod střechou - 10. 9. 2015
Po zkušenostech z loňského "propršelého" ročníku jsme více, jak nikdy sledovali předpověď počasí. I když k nám nakonec byla příroda shovívavá, přeci jen si okolo 15. hodiny neodpustila drobné přeháňky, které mohli případné účastníky i diváky odradit. Ale kdo i přesto přišel na Václavské náměstí tak doufejme nakonec nelitoval. Jako již tradičně, se samotného úvodu chopila děvčata z tanečního studia Ká. Po předloňském úspěchu byla náplní jejich vystoupení zvolena opět oblíbená zumba. Doprovodný program obstaraly "staří známí" naší akce : Sokol Letohrad, Orel Orlice, Hokejbalový oddíl Letohrad. Opět nechybělo malování na obličej SVČ Anima Žamberk a vlasové studio Jany Kumpoštové. Josef Pešek z Běstovic znovu přivezl ukázat svá historická a speciální kola a kolečka. Oblastní charita měla k dispozici na vyzkoušení pomůcky pro pohyb handicapovaných. Na ostatních stanovištích jsme přivítali "nováčky" : Model Club Orlice, Spolek přátel vzduchoplavby Letohrad, MAS Orlicko s jejich projektem "Jedeme všichni" a samozřejmě příjemce sbírky Centrum pod střechou. Spolek ASPV a Kulturní centrum se svých organizačních úkolů zhostili opět na výbornou a tak jsme za ladných zvuků hudební skupiny Betty mohli strávit příjemné čtvrteční odpoledne. A na konec tradiční řeč čísel : počet účastníků 272 a vybraná částka 7 484,- Kč bude použita na zakoupení hudebního systému do Centra pod střechou.

7. ročník Běháme pro ... MŠ U Dvora - 8. 9. 2016
Předpověď na celý týden nám udělala velkou radost a tak jsme snad poprvé mohli mít úplnou jistotu, že nám počasí nepřekazí naše plány. Ale, asi abychom zůstali ve střehu, tak tentokrát jsme se "přetahovali" o náměstí s příslušníky Policie ČR, doprovodem a ochrankou prezidenta, kteří zde "nacvičovali" jeho návštěvu v dalším týdnu. Nakonec přes drobné komplikace a až tropické teploty bylo vše připraveno a mohli jsme začít. "Obdarovávaná" MŠ U Dvora si pro nás na úvod připravila své vystoupení a poté už se čekalo na tradiční začátek v podání děvčat z tanečního studia Ká a samotný výstřel, který odstartoval všechny kategorie. Doprovodný program obstaraly "staří známí" naší akce : Sokol Letohrad, Orel Orlice, Hokejbalový oddíl Letohrad. Opět nechybělo malování na obličej SVČ Anima Žamberk. Josef Pešek z Běstovic znovu přivezl ukázat svá historická a speciální kola a kolečka, tentokrát i s novým "přírůstkem". Oblastní charita měla k dispozici na vyzkoušení pomůcky pro pohyb handicapovaných. Centrum pod Střechou nám přišlo ukázat audio systém, které si zakoupilo z výtěžku loňského běhu. MAS Orlicko se opět prezentoval se svým projektem "Jedeme všichni", Model Club Orlice nám představil hexokoptéru a nechyběly ani tradiční "létající bonbóny". Po třech letech se opět v Letohradě objevil Tonda Obal na cestách společnosti EKOKOM a.s. Hlavním bodem programu byla free style BMX show za účasti několikanásobného mistra republiky Zdendy Peška, který rovněž nezklamal. Spolek ASPV a Kulturní centrum se svých organizačních úkolů zhostily opět na výbornou a tak jsme za ladných zvuků hudební skupiny Hashberry mohli strávit příjemné tropické čtvrteční odpoledne. A na konec tradiční řeč čísel : počet účastníků 286 a vybraná částka 11 099,- Kč, která je druhá největší v historii akce, bude použita na zakoupení hracích prvků do zahrady MŠ U Dvora.

8. ročník Běháme pro ... Domov pod hradem - 14. 9. 2017
Náš tradiční soupeř - počasí, byl v době příprav relativně v klidu a tak většina organizátorů předpokládala, že to tak vydrží i během samotné akce. Ale potom přišel osudný výstřel startovní pistole, který spustil stavidla nebeské vlhkosti naplno a organizátoři si rychle vzpomněli na propršený 5. ročník. Vystoupení Domova pod hradem, pro které se tento ročník běhalo, se odehrávalo naštěstí na pódiu a tak k újmě přišlo pouze oblečení diváků. Dalším vystoupením bylo "Dogfreesbee" Terezky Dlouhé a její čtyřnohé parťačky Flow, které nepřízeň počasí zjevně vůbec nevadila a předvedla nám nádherný výkon. Poté přišlo na řadu druhé vystoupení letohradského tanečního uskupení BABYLENKY. To první proběhlo před samotným startem ovšem bez jediné kapky deště. Ve svém druhém vystoupení už měly tanečnice nad sebou přístřešek. Stanoviště MAS Orlicko, EKOKOMu a Josefa Peška z Běstovic byla doslova obležena diváky, kteří hledali nějaké to suché místečko. Stanoviště her pro děti Sokola a Orla se vůbec nestavěla. Rovněž horkovzdušný balón Balón teamu Litomyšl, který na letohradské náměstí zavítal po pěti letech, zůstal očím diváků skryt pod plachtou. Jediným tahákem kompletně propršeného odpoledne se tak paradoxně stalo losování dvou výherců, kteří věnovali do sbírky více jak 100,- Kč a stali se tak šťastnými majiteli letenky pro svůj let horkovzdušným balónem.Spolek ASPV a Kulturní centrum se svých organizačních úkolů zhostily opět na výbornou a tak jsme alespoň za ladných zvuků hudební skupiny Jak se plazí aligátor mohli strávit toto uplakané čtvrteční odpoledne. A na konec tradiční řeč čísel : počet účastníků 262 a vybraná částka 14 481,- Kč, která je druhá největší v historii akce, byla přidána do sbírky na vybudování smyslového parku v Domově pod hradem na Žampachu.
 
 
TS Design 2013